II/2019 [INGAWAAR]

Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

II/2019 [INGAWAAR]

Post autor: Chamberlain »

Szanowny Panie Prokuratorze,

Donoszę, iż w dniach 28 oraz 29 stycznia na forum dyskusyjnym Królestwa Dreamlandu obywatel Torkan Ingawaar mógł dopuścić się przestępstwa znieważenia Króla Dreamlandu (art. 28 ust. 2 Kodeksu Karnego) poprzez użycie obraźliwych i dyskredytujących określeń („okupant”, „sarmacki warchoł”, „morda”, która „przyjechała ze śmiesznego bantustanu” i tak dalej) Proszę o wszczęcie postępowania przygotowawczego.

Tu fragment kluczowej wypowiedzi:
Robert, mordo, ja wiem, że przyjechałeś do nas z jakiegoś śmiesznego bantustanu i pewne obowiązujące tu standardy są Ci nadal obce, ale Królestwo Dreamlandu jest demokratycznym państwem prawa i organy administracji publicznej - z Twoim niechlubnym wyjątkiem - działają na podstawie i w granicach prawa.
A tu link do kodeksu karnego.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

II/2019 [INGAWAAR]

Post autor: Torkan Ingawaar »

Postanowienie Ministra Bezpieczeństwa
z dnia 31 stycznia 2019 roku
Na podstawie art. 4 ust. 2 Ustawy Federalnej o wprowadzeniu Kodeksu karnego Minister Bezpieczeństwa postanawia:

I. Przyjąć zawiadomienie pana Williama Oxlade'a Chamberlaina.
II. Wszcząć postępowanie przygotowawcze przeciwko Torkanowi Ingawaarowi w sprawie możliwości popełnienia przez niego czynu zabronionego art. 28 ust. 2 Kodeksu Karnego, to jest znieważenia Króla Dreamlandu.
II. Nadać sprawie sygnaturę II/2019 [INGAWAAR]
IV. Zawiesić prowadzenie dalszych czynności w sprawie.
Torkan Ingawaar
Uzasadnienie
Rezygnacja pana Wilhelma von Wolffa z kierowania resortem postawiła mnie w dość niekomfortowej sytuacji, w której łatwo zarzucić mi złą wolę czy chęć uniknięcia odpowiedzialności. Choć pełnię obowiązki ministra bezpieczeństwa, raczej oczywistym jest, iż nie mogę prowadzić postępowania karnego przeciw samemu sobie. Dlatego też zdecydowałem się wszcząć postępowanie, aby uniemożliwić ewentualnym działaniom bezprawnym, które według wnioskodawcy rzekomo podjąłem, przedawnienie się, a jednocześnie zawiesiłem dalsze czynności. O ich kontynuacji lub umorzeniu zdecyduje mój ewentualny następca. Myślę, że to najlepsze i najuczciwsze rozwiązanie sprawy, które usatysfakcjonuje osoby wyrażające troskę o dreamlandzką praworządność i pozwoli uniknąć Rządowi Królewskiemu oskarżeń o dopuszczanie się mafijnych praktyk.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: II/2019 [INGAWAAR]

Post autor: Aleksander »

Postanowienie Ministra Bezpieczeństwa
Umarzam postępowanie przygotowawcze z uwagi na brak znamion czynu zabronionego.
A. de la Ciprofloksja
p.o. Premiera Rządu Królestwa
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Prokuratury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości