I/2019 [BEN GROZNY-WITT]

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

I/2019 [BEN GROZNY-WITT]

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Szanowny Premierze/Prokuratorze,

Zgłaszam podejrzenie popełnienia przestępstwa przez pana Oskara ben Groznego-Witta z artykułu 28 ustępu 2 Kodeksu Karnego, nazywając obecnie nam panującego "dupkiem", co można wywnioskować z kontekstu wypowiedzi. Potencjalną karą jest grzywna bądź ograniczenie wolności. Proszę o rozpatrzenie sprawy.

Pozdrawiam,
Fryderyk hrabia Orański-Nassau.
Awatar użytkownika
Wilhelm von Wolff
Posty: 80
Rejestracja: 21 gru 2015, 16:29
NIM: 520812
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: I/2019 [BEN GROZNY-WITT]

Post autor: Wilhelm von Wolff »

POSTANOWIENIE MINISTRA BEZPIECZEŃSTWA
z dnia 25 stycznia 2019 roku
o wszczęciu postępowania przygotowawczego w sprawie o podejrzenie popełnienia przestępstwa przeciwko Królestwu.
Na podstawie art. 4 ust. 2 Ustawy Federalnej o wprowadzeniu Kodeksu karnego Minister Bezpieczeństwa postanawia:

I. Wszcząć postępowanie przygotowawcze na zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przeciwko Królestwu, tj. z art. 28 ust. 2 Kodeksu karnego, przez obywatela Królestwa Dreamlandu Oskara ben Groznego-Witta.

II. Nadać sprawie sygnaturę I/2019 [ BEN GROZNY-WITT]
(-) Wilhelm von Wolff
Minister Bezpieczeństwa
Awatar użytkownika
Wilhelm von Wolff
Posty: 80
Rejestracja: 21 gru 2015, 16:29
NIM: 520812
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: I/2019 [BEN GROZNY-WITT]

Post autor: Wilhelm von Wolff »

POSTANOWIENIE MINISTRA BEZPIECZEŃSTWA
z dnia 25 stycznia 2019 roku
W sprawie o sygn. I/2019 [BEN GROZNY WITT], na podstawie art. 4 ust. 2 Ustawy Federalnej o wprowadzeniu Kodeksu karnego postanawiam, co następuje:

I. Wezwać Oskara ben Groznego-Witta (NIM 423923) do złożenia wyjaśnień w sprawie znieważenia Króla Dreamlandu nazywając go "dupkiem".

II. Wyznaczyć termin 7 dni na dokonanie czynności wymienionych w punkcie poprzedzającym.

III. Doręczyć osobie wezwanej kopię niniejszego postanowienia kanałem prywatnym.

IV. Pouczyć, że osobie wezwanej przysługuje prawo odmowy składania zeznań.

V. Kolejne czynności w sprawie I/2019 [BEN GROZNY WITT] podjąć po złożeniu wyjaśnień lub upływie wyznaczonego terminu.
(-) Wilhelm von Wolff
Minister Bezpieczeństwa
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: I/2019 [BEN GROZNY-WITT]

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Ekscelencjo Premierze,

nie unika wątpliwości, iż nie darzę sympatią obecnie panującego Okupanta. Przez swoją aktywność w Księstwie Sarmacji, począwszy od początku 2017 r., zapracował sobie w moim mniemaniu na taką, a nie inną opinię. Jest i będzie on dla mnie wrogiem Królestwa, a używanie takiego, a nie innego słownictwa ma charakter ekspresywny i ma wzbudzić w obywatelach (szczególnie tych, którzy popierają Okupanta) oburzenie i zwrócenie uwagi na sytuację, która rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku.

Określenie „dupek”, wymierzone w stosunku do Jego Okupacji to dostrzeżenie i zobrazowanie na charakter i sposób bycia w mikronacjach, który wymieniłem m.in w tym poście.

Z drugiej strony, czuję się urażony i mógłbym to podciągnąć pod dyskryminację mojej osoby z samej ręki Marszałka Dworu. Nie jestem jedynym obywatelem Królestwa Dreamlandu, który używa takiego słownictwa w stosunku do Jego Okupacji, więc nie rozumiem, dlaczego donosiciel powyżej skupił się tylko na mnie. Czy moje słowa napisane na początku zeznań mają teraz swoje potwierdzenie? Tak do Ekscelencji trafiło, że skupił się tylko na Oskarze? Czy to forma przymykania oko na inne osoby, dopiekając pewnym osobom? Bądźcie konsekwentni w stosunku do swoich działań ;)

Moje słowa nie obrażają tylko w tym przypadku JO. Wyrażam głębokie oburzenie ściągania przez Konwent Seniorów nowych monarchów, z obcych państw, którzy rozwalają nasz kraj na szczątki i powodują narastające siły agresji i irytacji widoczne na forum — począwszy od Alfreda, usuwając ogromny materiał w postaci ważnych postów z kosza oraz powodując kryzys Wspólnoty Korony Ebruzów.
Bym zapomniał, to byłby pikuś, gdyby nie przenoszenie manier z innych kultur i wprowadzanie wszechobecnej cenzury oraz kontroli tego, co piszą obywatele — często bezprawnie. Wychodzi na to, że nowy Okupant Tronu próbuje powtórzyć to, co robił jego poprzednik, a starczy wspomnieć, że wystarczająco się popisał w ostatnich dniach — omijając prawo i działając pod wpływem emocji.

Jeśli już wspomniałem o emocjach. W mojej wypowiedzi, do której link dałem już wcześniej, znajdują się przykłady nieudolności w sprawowaniu, by potem przepraszać cyklicznie co kilka miesięcy i nadal robić swoje (bo jak znowu przesadzę, to się napisze samokrytykę i nikt się nie będzie czepiał). Taki przykład hipokryzji i sposobu działania tejże osoby, zasłużyła ode mnie na miano „dupka”, z którą osobiście sam się bardzo zgadzam.

(-) Oskar ben Grozny Witt

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: I/2019 [BEN GROZNY-WITT]

Post autor: Aleksander »

Postanowienie Ministra Bezpieczeństwa
Umarzam postępowanie przygotowawcze z uwagi na brak znamion czynu zabronionego.
A. de la Ciprofloksja
p.o. Premiera Rządu Królestwa
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Prokuratury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości