III SP II/2013 o zmianę nazwiska [Chojnacki]

Federalne sprawy administracyjne, rozpoznawane w I instancji.
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

III SP II/2013 o zmianę nazwiska [Chojnacki]

Post autor: Ignats ik Ruth »

I. Wnioskodawca:
Imię i nazwisko : Ignacy Chojnacki de Ruth
Prowincja/Kraj: Republika Weblandu
Adres pocztowy: gellonium[at]gmail.com
Numer NIM/CRIP: 629097

II. Żądanie
1.Na podstawie art.12 ust.2 ustawy federalnej z dnia 17 marca 2011 o obywatelstwie i stałym pobycie wnoszę o zmianę dotychczasowego nazwiska (Chojnacki De Ruth) na nowe, tzn. Chojnacki-Ferski
2. Wnoszę o zwolnienie z kosztów sądowych

III.Uzasadnienie
Wnioskuję o zmianę nazwiska, ze względu na jego zmianę w rodzimym kraju (http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=313&t=11238). Pragnę zachować jedność swoich danych w państwach, w których się udzielam, a ich organom i mieszkańcom ułatwić identyfikację mojej osoby.
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: III SP II/2013 o zmianę nazwiska [Chojnacki]

Post autor: Panevnick »

ZARZĄDZENIE
PREZESA SĄDU PROWINCJI

z dnia 12 lipca 2013 roku

I. Przyjąć wniosek o zmianę nazwiska.
II. Wezwać wnioskodawcę do złożenia oświadczenia o stanie majątkowym i wyciągu z posiadanych kont bankowych w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych i orzeczenia o kosztach w postanowieniu kończącym postępowanie.
III. Zarejestrować sprawę pod sygnaturą III SP II/2013 [Chojnacki] i skierować do rozpoznania przed Sądem Prowincji Wydziałem III Administracyjnym w składzie pod przewodnictwem SSP Paula diuka von Panevnicka.
IV. Wezwać wnioskodawcę do uzasadnienia wniosku, a w szczególności do wykazania tożsamości nazwisk "Ignacy Ferski Altbork-Chojnacki" i "Chojnacki-Ferski" - w terminie 7 dni pod rygorem zwrotu wniosku.
V. Wezwać każdego zainteresowanego do złożenia oświadczenia w sprawie o sprzeciwie wobec zmiany nazwiska wnioskodawcy Chojnacki De Ruth na nazwisko Chojnacki-Ferski - w terminie 7 dni pod rygorem uznania, że oświadczeń w sprawie nie złożono.

(-) Paul diuk von Panevnick
Prezes Sądu Prowincji
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: III SP II/2013 o zmianę nazwiska [Chojnacki]

Post autor: Ignats ik Ruth »

Wysoki Sądzie,

Na wstepie pragnę zauważyć, iż wykazanie tożsamości nazwisk "Ignacy Ferski Altbork-Chojnacki" i "Chojnacki-Ferski" może nie być potrzebne dla zakończenia niniejszego postępowania, z uwagi na to, że pierwsze z nazwisk formalnie nigdy nie zaistniało. Złożyłem bowiem wniosek o zmianę wcześniejszych danych (tj. "Ignacja Beatrycze Chojnacka") na to właśnie nazwisko, po jakimś czasie wniosek swój jednak skorygowałem, czego dowodem jest odnośnik zawarty w mojej poprzedniej wypowiedzi w tym wątku. Tak więc zmiana danych w Sarmacji dokonana została z nazwiska wcześniejszego ("Ignacja Beatrycze Chojnacka") na nowe ("Ignacy Chojnacki-Ferski") bezpośrednio.
Dalsza część uzasadnienia pozostaje bez zmian. Ponieważ w Sarmacji zmiany dokonano (http://sarmacja.org/mieszkaniec/profil/T1167), pragnę "zachować jedność swoich danych w państwach, w których się udzielam, a ich organom i mieszkańcom ułatwić identyfikację mojej osoby."

Co zaś się tyczy kont bankowych - oświadczam, iż we wszelkich systemach dreamlandzkich nie posiadam żadnych środków pieniężnych. Proszę także Wysoki Sąd o pouczenie, w jaki sposób mam dokonać wyciągu z konta, gdyż tutejsze systemy są mi całkowicie obce. Czy chodzi może o zrzut ekranu, cz o bardziej skomplikowana operację?
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: III SP II/2013 o zmianę nazwiska [Chojnacki]

Post autor: Panevnick »

POSTANOWIENIE
SĄDU PROWINCJI WYDZIAŁU III ADMINISTRACYJNEGO

z dnia 21 lipca 2013 roku

Sąd Prowincji Wydział III Administracyjny na posiedzeniu w dniu 21 lipca 2013 roku
pod przewodnictwem SSP Paula diuka von Panevnicka
w sprawie z wniosku Ignacego Chojnackiego de Rutha (NIM 629097) o zmianę nazwiska

postanawia, co następuje:

I. Wobec braku sprzeciwu zmienić wpis wnioskodawcy Ignacego Chojnackiego de Rutha w Centralnym Rejestrze Mieszkańców w ten sposób, że w miejsce nazwiska: Chojnacki de Ruth należy wpisać nazwisko: Chojnacki-Ferski.
II. Zwolnić wnioskodawcę z opłaty sądowej.
III. Nakazać Królewskim Służbom Informacyjnym dokonanie edycji wpisu w Centralnym Rejestrze Mieszkańców jak w pkt. I postanowienia - w terminie 14 dni.
IV. Stwierdzić prawomocność postanowienia z chwilą ogłoszenia.

(-) SSP Paul markiz von Panevnick
Zablokowany

Wróć do „Wydział III Administracyjny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości