Wydział II Karny - reguły postępowania

Federalne sprawy karne, rozpoznawane w I instancji.
Robert I, RS.
Posty: 605
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:09
Numer GG: 3258225
NIM: 833216
Herb:
Lokalizacja: Ekorre, Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Wydział II Karny - reguły postępowania

Post autor: Robert I, RS. » 11 lis 2010, 10:54

I. Sprawy.
W Wydziale II Karnym rozpatrywane są sprawy z oskarżenia publicznego. Oskarżycielem publicznym jest prokurator (w Dreamlandzkiej rzeczywistości jest to najczęściej Prokurator Generalny). Przestępstwa rozpatrywane w Wydziale II Karnym są określone w Kodeksie Karnym (readarticle.php?article_id=16). Jeżeli sankcja za dane przestępstwo (czyli kara) nie jest określona w Kodeksie Karnym Sąd ogranicza się do stwierdzenia winy. Rozstrzygnięcie takie może być znaczące w osobnym procesie o odszkodowanie.

II. Uczestnicy postępowania.
Uczestnikami postępowania (procesu) karnego są strony: oskarżyciel i oskarżony. Oskarżycielem w procesie karnym może być wyłącznie prokurator. To prokurator sporządza akt oskarżenia, który jest wynikiem przeprowadzenia przez niego postępowania przygotowawczego. chwilą otwarcia przewodu sądowego, dotychczasowy podejrzany staje się oskarżonym. Z chwilą otwarcia przewodu sądowego, dotychczasowy podejrzany staje się oskarżonym. Podejrzanym, a więc również oskarżonym może być jedynie osoba fizyczna. Osobą fizyczną jest każdy, kto figuruje w Centralnym Rejestrze Mieszkańców (http://www.dreamland.net.pl/index.php?id=crm). Niemożliwe jest postępowanie karne wobec osoby prawnej, czyli figurującej w Centralnym Rejestrze Instytucji i Przedsiębiorstw (http://www.dreamland.net.pl/crip/).

III. Przewód sądowy.
Po wpłynięciu pozwu Sąd bada jego poprawność formalną. Przede wszystkim powinien sprawdzić, czy podmioty postępowania (czy powód i pozwany) mogą uczestniczyć w procesie zgodnie z powyższymi zasadami. Sąd rozpoczyna proces od siedmiodniowego terminu oczekiwania odpowiedzi na oskarżenie. W sprawach karnych to na oskarżycielu spoczywa obowiązek udowodnieniu winy ponad wszelką wątpliwość. Zasada domniemania niewinności sprawa, iż komu winy nie udowodniono bezwzględnie (tj. ponad wszelką wątpliwość) jest niewinny. W toku postępowania przedstawiane są wnioski dowodowe oraz ostatecznie mowy końcowe. Po zamknięciu przewodu sądowego publicznie, czyli na Liście Dyskusyjnej Królestwa Dreamlandu, zostaje ogłoszony wyrok

IV. Zaskarżenie.
Od wyroków wydanych w sprawach karnych przysługuje apelacja, którą należy wnieść w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyroku za pośrednictwem poczty elektronicznej. Sprawy w II instancji są przedmiotem rozpatrywanym przez Sąd Królestwa.

Zablokowany

Wróć do „Wydział II Karny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość