SP I X/2011 [Kalicki v. Robert I] o nakazanie określonego...

Federalne sprawy cywilne, rozpoznawane w I instancji.
JKalicki

SP I X/2011 [Kalicki v. Robert I] o nakazanie określonego...

Post autor: JKalicki »

I. Powód
Imię i nazwisko/Nazwa: Józef Kalicki
Prowincja/Kraj (dla podmiotów zagranicznych): Surmala
Adres poczty elektronicznej: big.franek@gmail.com
Numer NIM/CRIP (jeżeli podmiot dreamlandzki): 566640

II. Pozwany
Imię i nazwisko/Nazwa: Robert I
Prowincja/Kraj (dla podmiotów zagranicznych): Domena Królewska
Adres poczty elektronicznej: r.buuren@gmail.com
Numer NIM/CRIP (jeżeli podmiot dreamlandzki): 577399

III. Żądanie

1. Zwrot majątku przedsiębiorstwa B59662, B76508 oraz projektów badawczych autorstwa Józefa Kalickiego nie będących w użyciu publicznym, poprzez dostęp do serwera Surmali na okres 7 dni (protokół wymieniający przeniesione mienie udostępnię Zarządcy Surmali).
2. Zwrot kosztów procesu.
3. Publiczne przeprosiny za bezprawną grabież prywatnego majątku w treści ustalonej przez Sąd.
4. Zastosowanie najwyższego wymiaru kary z art. 60 Kodeksu Karnego.
5. Stwierdzenie skuteczności zwolnienia z funkcji publicznych na terenie Surmali.


IV. Uzasadnienie

Jako przedsiębiorca, zawarłem umowę z władzami Księstwa Surmali, w której Księstwo udostępnia mi miejsce na serwerze (subkonto nie było tworzone), a w zamian wykonując pracę na rzecz Surmali nie będę pobierał żadnych opłat. Umowa była na czas nieokreślony. Była to umowa korzystna, gdyż nie musiałem korzystać z oddzielnego serwera, a Prowincja zyskiwała materiały wykonane ciężką pracą i darmową promocję. Dnia 12-03-2011 roku złożyłem wypowiedzenie z pełnionych przeze mnie funkcji publicznych w Surmali, do dzisiaj nie otrzymując potwierdzenia, i nadal widniejąc na stronie Księstwa jako Sekretarz. Wiedząc, że ze względów bezpieczeństwa, nie będę miał dostępu do serwera chciałem przenieść materiały na serwer prywatny, by bez większych trudności móc kontynuować działalność gospodarczą. Niestety, mimo moich wcześniejszych próśb o kilka dni czasu na przeniesienie własności, zostałem odcięty od moich firm i projektów. Dnia 16-03-2011 zwróciłem się z publicznym apelem do obecnego Zarządcy Księstwa (pozwanego) o zwrot prywatnego majątku. Oskarżony, dnia 17-03-2011 odmówił, stwierdzając, że "Nowy namiestnik zadecyduje o tym, co jest własnością prywatną".

Ponadto oskarżony stwierdził, że "Dostęp został odebrany z chwilą odwołania poprzedniego Namiestnika Surmali (...)". Namiestnik został odwołany dnia 8-03-2011, natomiast moja osoba do dzisiaj nie została formalnie zwolniona z obowiązków służbowych (rezygnacja złożona została dnia 12-03-2011). Oznacza to, że zostałem bezprawnie pozbawiony uprawnień do pełnienia funkcji publicznej z związku z odwołaniem innego urzędnika, tj. od dnia 8-03-2011 roku.

Pozwany pozbawił mnie dostępu do serwera uniemożliwiając wykonywanie obowiązków służbowych, nie informując mnie o tym. Pozwany, pozbawił mnie dostępu do mojej własności prywatnej. Pozwany, publicznie odmówił zwrotu mojej własności prywatnej. Pozwany, wykorzystując swoją pozycję, odmówił mi prawa do mojej własności prywatnej.

Konstytucja, art. 5 stwierdza, że "Człowiek, jego życie i zdrowie, honor i godność, nietykalność i bezpieczeństwo są w Dreamlandzie najwyższymi wartościami i podlegają konstytucyjnej ochronie.", art 20 ust. 1 "Królestwo Dreamlandu chroni własność, w tym własność intelektualną, oraz prawo dziedziczenia.", art. 22 ust. 1 "Królestwo Dreamlandu chroni wolność działalności gospodarczej, w szczególności swobodę umów." oraz art. 22 ust. 2 "Królestwo Dreamlandu chroni słuszne interesy konsumentów oraz pracodawców i pracowników." i te wszystkie zapisy zostały naruszone. Co więcej działalność pozwanego Kodeks Karny określa jako przestępstwo przeciwko mieniu, art. 60 zaś określa "Kto przywłaszcza sobie cudzą nieruchomość lub prawo majątkowe, podlega karze grzywny albo karze banicji."

Zauważyć należy, że dzisiaj upływałoby 5 i pół roku odkąd zamieszkałem w Surmali i odkąd nieprzerwanie pełniłem szereg funkcji publicznych w Księstwie, również te na najwyższym szczeblu. To co dzisiaj składa się na Surmalę jest wynikiem mojej ciężkiej pracy. Chcąc prowadzić uczciwy biznes zostałem najpierw przez Ministra Finansów i Gospodarki znieważony, a następnie przez pozwanego ograbiony. Pozycja oskarżonego, który winien stać na straży Konstytucji, wymaga by została tutaj zastosowana najwyższa możliwa kara.


V. Opłata
Centralny Bank Dreamlandu
-------------------------

Elektroniczne potwierdzenie przelewu.

Informacje o transakcji
==========================

Nadawca
Nr Rachunku: 566640
Józef Kalicki

Odbiorca
Nr Rachunku: A51873
Sąd Królestwa


Tytuł operacji : Wypłata
Rodzaj operacji: Przelew bankowy


Data operacji : 2011.03.17
Kwota operacji : 100 D
Saldo po operacji: ----------
Tytułem: opł. za pozew
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

SP I X/2011 [Kalicki v. Robert I] o nakazanie określonego...

Post autor: Panevnick »

Sąd Prowincji
Kancelaria Prezesa Sądu Prowincji


Zarządzenie Prezesa Sądu Prowincji
z dnia 17 marca 2011 roku

I. Zarejestrować sprawę z powództwa Józefa Kalickiego przeciwko JKM Robertowi I o nakazanie określonego zachowania i przeprosiny w Wydziale I Cywilnym pod sygn. SP I X/2011;
II. sprawa opłacona do kwoty 100 dreamów;
III. wezwać powoda do:
- sprecyzowania podmiotu, w szczególności podanie imienia i nazwiska funkcjonariusza i adresu jego poczty elektronicznej, z którym powód zawarł umowę o udostępnieniu miejsca na serwerze;
- ujawnienia treści ww. umowy;
- wykazania treści korespondencji z dn. 12.03.2011, 16.03.2011 i 17.03.2011, na które powołuje się powód w treści pozwu;
- uzupełnienie opłaty od pozwu w wysokości 900 dreamów do kwoty 1000 dreamów z uwagi na przedmiot żądania pozwu w zakresie przeprosin
wszystko w terminie 7 dni pod rygorem zwrotu pozwu;
IV. Wyznaczyć Sędziego Przewodniczącego w osobie Prezesa Sądu Prowincji.

(-) Paul markiz von Panevnick
Prezes Sądu Prowincji
Zablokowany

Wróć do „Wydział I Cywilny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości