I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtoffen]

Federalne sprawy cywilne, rozpoznawane w I instancji.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtoffen]

Post autor: Alfred »

POZEW

I. Powód

Imię i nazwisko/Nazwa: Martin Schlesinger-Asketil
Prowincja/Kraj (dla podmiotów zagranicznych): Księstwo Surmali
Adres poczty elektronicznej: mschlesinger.kd@gmail.com
Numer NIM/CRIP (jeżeli podmiot dreamlandzki): 196135

II. Pozwany

Imię i nazwisko/Nazwa: Tobiasz von Richtoffen
Prowincja/Kraj (dla podmiotów zagranicznych): Księstwo Surmali
Adres poczty elektronicznej: royann2@o2.pl
Numer NIM/CRIP (jeżeli podmiot dreamlandzki): 505889

III. Żądanie

Zadośćuczynienie w kwocie 20000 D oraz publiczne przeprosiny na forum Królestwa.

IV. Uzasadnienie

Pozwany sir Tobiasz von Richtoffen w miejscu publicznym - na forum Królestwa (viewtopic.php?p=11642#p11642) - nazwał mnie "zdradzieckim", co narusza moją godność, chronioną przez Konstytucję Królestwa, jako że w świetle przepisów Kodeksu Honorowego ujawnienie treści prowadzonych przeze mnie z pozwanym rozmów jest dopuszczalne.

V. Opłata

http://www.sgataman.info/engine.php?mod ... 54&det=485
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: POZEW

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

A. Nie mam pieniędzy
B. Może przeproszę jak mi zapłacą


PS. Przyznaję się do winy (Martin jesteś żałosny)
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie... [Schlesinger v Richtoff

Post autor: Panevnick »

Sąd Prowincji
Kancelaria Prezesa Sądu Prowincji


Zarządzenie Prezesa Sądu Prowincji
z dnia 7 sierpnia 2013 roku

I. Zarejestrować sprawę pod sygnaturą I SP VIII/2013 i skierować do rozpoznania przed Sądem Prowincji Wydziałem I Cywilnym w składzie pod przewodnictwem SSP Paula diuka von Panevnicka.
II. Wobec złożenia przez pozwanego oświadczenia z dnia 7 sierpnia 2013 r. wezwać strony do oświadczenia się czy wyrażają chęć zawarcia ugody sądowej - w terminie 7 dni pod rygorem pominięcia.

(-) SSP Paul diuk von Panevnick
Prezes Sądu Prowincji
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Alfred »

Wysoki Sądzie,

Nie mam nic przeciwko zawarciu ugody, o ile pozwany wyrazi taką chęć i przeprosi mnie bez nakazu sądu.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Nie wyrażam chęci. Btw. proszę mnie, Kantazo i Vito wypisać z CRM.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
pawel.krieg
Posty: 41
Rejestracja: 3 paź 2010, 12:40
Numer GG: 4003728
NIM: 396685
Lokalizacja: Novigrad, Surmala
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: pawel.krieg »

Przepraszam Prezesa Sądu Prowincji za to, że piszę w tym temacie o kwestiach, które nie mają z nim związku, jednak odnosząc się do prośby Wielmożnego Pana Tobiasza von Richtoffena muszę przypomnieć, że wszyscy Panowie macie możliwość wypisania z CRM-u w panelu osobistym każdego z Panów (opcja "wypisz się").

(-) Paweł markiz Krieg, OCO
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Panevnick »

Sąd Prowincji
Wydział I Cywilny

I SP VIII/2013

Zarządzenie
z dnia 7 sierpnia 2013 roku
w sprawie z powództwa Martina Schlesingera-Asketila przeciwko Tobiaszowi von Richtoffenowi
o zadośćuczynienie i przeprosiny

I. Zakreślić stronom termin 3 dni na składanie wniosków dowodowych w sprawie pod rygorem pominięcia wniosków złożonych po terminie.
II. Pouczyć publiczność, iż nie zabiera się głosu na rozprawie bez wezwania Sądu.

(-) SSP Paul diuk von Panevnick
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Wasza Ekscelencjo
Panie Martinie

Wy chyba nie rozumiecie że ja się przyznałem, po co zbierać dowody?

Z poważaniem
Tobiasz von Richtoffen
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Alfred »

Wysoki Sądzie,

Wobec powyższego oświadczenia pozwanego sądzę, że przedkładanie przeze mnie dowodów nie jest konieczne.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Panevnick »

ZARZĄDZENIE
z 17 sierpnia 2013 roku

I. Wyznaczyć powodowi termin 7 dni na złożenie oświadczenia końcowego w sprawie.

II. Dalsze czynności podjąć po złożeniu oświadczenia albo bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu.
(-) Paul diuk von Panevnick
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Alfred »

Wysoki Sądzie!

Pozwany, sir Tobiasz von Richtoffen, skontaktował się ze mną, proponując mi uczestnictwo w tworzonej przezeń wraz z sir Kantazo van der Targaryenem mikronacji - Królestwie Aryunu.
Ponieważ istniała obawa, że pozwany spróbuje "zwerbować" również inne osoby spośród obywateli, udałem zainteresowanie, aby ustalić, czy rzeczywiście tak jest. Na podstawie poczynionych ustaleń zdecydowano o wniesieniu przez Rząd Królewski pytania prawnego do Sądu Królestwa - czy werbunek obywateli Królestwa Dreamlandu do udziału w innej mikronacji jest działaniem na szkodę Królestwa w rozumieniu Kodeksu Karnego.

Opublikowałem wówczas filmik, "Pytanie prawne", w którym pozwany zostaje zastrzelony, co ma symbolizować wyrok skazujący. W odpowiedzi na to, pozwany wraz z dwoma obywatelami Królestwa, sir Kantazo van der Targaryenem oraz Vitem Corleone, zdezerterował z Armii Królewskiej, dokonał porwania statku i opuścił Dreamland na rzecz Królestwa Aryunu.

Treść moich rozmów z panami von Richtoffenem i van der Targaryenem nie została opublikowana tak długo, aż sam pan von Richtoffen zażądał publikacji dowodów na jego opisaną wyżej działalność (http://forum.dreamland.net.pl/viewtopic ... 669#p11669). Wówczas ówczesny Minister Promocji i Informacji, Siergiusz baron Asketil opublikował logi moich rozmów z pozwanym i sir van der Targaryenem.

Zatem aż do tej pory treść prywatnych rozmów pozostawała tajemnicą. O sprawie poinformowałem Prokuraturę - co było moim obowiązkiem. Nazwanie mnie z tego powodu "zdradzieckim" przez pozwanego jest więc cokolwiek kuriozalne.

Wysoki Sądzie,

W tej sprawie zależy mi nie tyle na zadośćuczynieniu, czy nawet na przeprosinach od pozwanego, które będą (jeśli w ogóle będą, bo zmusić pozwanego do ich złożenia - jeżeli zostaną zasądzone - nie sposób) wymuszone, nie szczere.

Nie obeszło by mnie, gdyby pozwany z powodu tego, że ujawniłem plany jego i jego współpracowników, po prostu mnie obrażał. Jednak nazywając mnie "zdradzieckim", pozwany postawił mi konkretny zarzut. W swojej wypowiedzi wprost zresztą nawołuje, by nie powierzać mi żadnych tajemnic.

Pozwany może myśleć o mnie, co mu się podoba i obrażać mnie nawet w trakcie samego procesu (http://forum.dreamland.net.pl/viewtopic ... 651#p11651) - nie dbam o to. Jednak stanowczo żądam uznania postawionego mi przezeń zarzutu za nieprawdziwy - to nie kwestia moich osobistych uczuć wobec pozwanego, to kwestia mojego dobrego imienia.

(-) sir Martin Schlesinger-Asketil
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Posiadam obecnie jeszcze jeden proces: http://forum.dreamland.net.pl/viewtopic ... 116&t=2899 lecz moje wyjaśnienia będą odpowiednie do obu moich spraw sądowych. http://forum.dreamland.net.pl/viewtopic ... 100&t=2922. A JE Martina przepraszam, chociaż tak jak mówił- nieszczerze. Nie chcę ciągnąć tego dalej.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Panevnick »

POSTANOWIENIE
z 24 sierpnia 2013 roku

o zastosowaniu względem pozwanego kary porządkowej grzywny

I. Zastosować wobec pozwanego sir Tobiasza von Richtoffena karę porządkową grzywny w wysokości 1.000 D (jeden tysiąc dreamów).

II. Stwierdzić natychmiastową wykonalność postanowienia.

Uzasadnienie:

Pozwany w dn. 7 sierpnia 2013 r. godz. 00:05 oraz 23 sierpnia 2013 r. godz. 15:22 wbrew zasadom postępowania sądowego, dodatkowo wyrażonych przez Sąd dn. 7 sierpnia 2013 r., iż uczestnicy postępowania nie zabierają głosu bez wezwania Sądu, dwukrotnie naruszył ww. zasadę czym dopuścił się obrazy Sądu.
Wobec czego zastosowano art. 43, art. 44 ust. 1, 3 i 4 UF z dn. 10 sierpnia 2008 r. o sądownictwie i orzeczono jak w sentencji postanowienia.

Pouczenie:
Na postanowienie porządkowe wydane przez sąd powszechny przysługuje zażalenie.
(-) Paul diuk von Panevnick
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Panevnick »

ZARZĄDZENIE
z 24 sierpnia 2013 roku

I. Przyjąć oświadczenie końcowe złożone przez powoda.

II. Wyznaczyć pozwanemu termin 7 dni na złożenie oświadczenia końcowego w sprawie.

III. Pouczyć pozwanego, iż na sali sądowej należy zwracać się do Wysokiego Sądu.

IV. Dalsze czynności podjąć po złożeniu oświadczenia albo bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu.
(-) Paul diuk von Panevnick
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Nie posiadam konta i w ogóle pieniądzy, zapomniał WE że nie jestem już obywatelem.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Panevnick »

POSTANOWIENIE
z 25 sierpnia 2013 roku

o zastosowaniu względem pozwanego kary porządkowej grzywny

I. Zastosować wobec pozwanego sir Tobiasza von Richtoffena karę porządkową grzywny w wysokości 1.000 D (jeden tysiąc dreamów).

II. Stwierdzić natychmiastową wykonalność postanowienia.

Uzasadnienie:

Pozwany w dn. 24 sierpnia 2013 r. godz. 10:55, pomimo pouczenia z dn. 24 sierpnia 2013 r. godz. 9:21, dopuścił się obrazy Sądu poprzez niewłaściwe zwracanie się do Wysokiego Sądu.
Wobec czego zastosowano art. 43, art. 44 ust. 1, 3 i 4 UF z dn. 10 sierpnia 2008 r. o sądownictwie i orzeczono jak w sentencji postanowienia.

Pouczenie:
Na postanowienie porządkowe wydane przez sąd powszechny przysługuje zażalenie.
(-) Paul diuk von Panevnick
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Panevnick »

ZARZĄDZENIE
z 25 sierpnia 2013 roku

I. Wezwać pozwanego do sprecyzowania w terminie 3 dni czy wypowiedź z dn. 24 sierpnia 2013 r. godz. 10:55 stanowi zażalenie na postanowienie z dn. 24 sierpnia 2013 r. o zastosowaniu względem pozwanego kary porządkowej grzywny czy jest to oświadczenie końcowe pozwanego - pod rygorem uznania, że jest to oświadczenie końcowe pozwanego.

II. Powtórnie pouczyć pozwanego, iż na sali sądowej należy zwracać się do Wysokiego Sądu.
(-) Paul diuk von Panevnick
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Przepraszam Wysoki Sądzie

Tak, to jest zażalenie. Składam je ponieważ wszyscy zebrani na tej sali wiedzą (a przynajmniej tak sądzę) że obywatelstwa już nie mam a wraz z zrezygnowaniem z obywatelstwa traci się konto w banku więc nie posiadam możliwości zapłacenia grzywny nawet jak bym chciał.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Panevnick »

POSTANOWIENIE
z 18 września 2013 roku

o uchyleniu pozwanemu kary porządkowej grzywny

I. Uchylić pozwanemu sir Tobiaszowi von Richtoffenowi karę porządkową grzywny w wysokości 1.000 D (jeden tysiąc dreamów) zastosowaną postanowieniem z dnia 25 sierpnia 2013 roku.

II. Stwierdzić natychmiastową wykonalność postanowienia.

Uzasadnienie:

Pozwany w dn. 24 sierpnia 2013 r. godz. 10:55 dopuścił się obrazy Sądu poprzez niewłaściwe zwracanie się do Wysokiego Sądu.
Dnia 25 sierpnia 2013 r. Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu względem pozwanego kary porządkowej grzywny w wysokości 1.000 D (jeden tysiąc dreamów).
Dnia 25 sierpnia 2013 r. pozwany wniósł zażalenie na ww. postanowienie, przepraszając za swoje zachowanie, jednocześnie oświadczając, iż nie posiada konta bankowego i nie posiada środków na pokrycie kary porządkowej grzywny.
Sąd, biorąc pod uwagę sytuację materialną pozwanego, orzekł jak w sentencji postanowienia.

(-) SSP Paul diuk von Panevnick
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: I SP VIII/2013 o zadośćuczynienie [Schlesinger v Richtof

Post autor: Panevnick »

ZARZĄDZENIE
z 19 września 2013 roku

I. Wyznaczyć pozwanemu termin 3 dni na złożenie oświadczenia końcowego w sprawie.

II. Dalsze czynności podjąć po złożeniu oświadczenia albo bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu.

(-) SSP Paul diuk von Panevnick
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydział I Cywilny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość