Wniosek o wyłączenie sędziego pokoju

Biuro podawcze i wstępna kontrola pism wpływających do Sądu Prowincji.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Wniosek o wyłączenie sędziego pokoju

Post autor: Daniel von Witt »

Wniosek
z dnia 27 września 2013 roku

Wnioskodawca
Imię i nazwisko: Daniel von Witt
Prowincja: Zjednoczone Księstwo Furlandii i Luindoru
Adres pocztowy: daniel_lukas@interia.pl
NIM: 877416

Żądanie
Wnoszę o wyłączenie mnie z składu sędziowskiego dla spraw w przedmiocie postępowań spadkowych, tj. zmianę zarządzeń w przedmiocie spraw: o sygnaturze I SP X/2013 [Lee-Spider] i o sygnaturze I SP IX/2013 [Richtoffen] oraz nieuwzględnianie mojej osoby przy skierowaniach kolejnych spraw tego rodzaju.

Uzasadnienie
Może wystąpić konflikt interesów z uwagi na piastowanie przez moją osobę funkcji Ministra Spraw Wewnętrznych, w tym właściwego do spraw mienia Królestwa, oraz Prokuratora Generalnego Królestwa, który w myśl UF o Skarbie Królestwa sprawuje obsługę Skarbu Królestwa. Skarb Królestwa z kolei może potencjalnie wystąpić jako spadkobierca w każdej sprawie spadkowej. Wnosiłem o powyższe w korespondencji prywatnej na początku września.

(-) Daniel markiz von Witt
sędzia pokoju
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: Wniosek o wyłączenie sędziego pokoju

Post autor: Panevnick »

ZARZĄDZENIE
z dnia 17 listopada 2013 roku

Oddalić wniosek sędziego pokoju Daniela von Witta o wyłączenie sędziego pokoju ze składu orzekającego w sprawach o sygn. I SP X/2013 [Lee-Spider] oraz I SP IX/2013 [Richtoffen].

Uzasadnienie:

W ocenie Sądu nie zachodzi podejrzenie niewłaściwego wykorzystania przez wnioskodawcę urzędu sędziego pokoju dla osiągnięcia korzyści majątkowych innych urzędów, w których wnioskodawca wykonuje funkcje.

Sędzia, w tym sędzia pokoju, zobligowany jest do bezstronnego, sumiennego i zgodnego z prawem sprawowania swojego urzędu. To sędzia, w swoim sumieniu oraz zgodnie z posiadaną wiedzą i materiałem dowodowym, a nie z uwagi na sprawowane funkcje, rozstrzyga sprawę. Dotychczasowe należyte sprawowanie funkcji przez wnioskodawcę daję podstawy, iż w ww. sprawach cel, jakim jest sprawowanie wymiaru sprawiedliwości, będzie niezagrożony. Cel ów jest podstawowym zadaniem Sądu Prowincji. Z uwagi na posiadaną bazę kadrową i równomierne obciążanie sędziów sprawami, a nadto z uwagi na fakt, iż każdy z sędziów Sądu Prowincji pełni różne urzędy i funkcje państwowe, nie jest możliwe wyłączanie sędziego z każdej sprawy. Możliwe, a wręcz konieczne, jest wyłączenie sędziego, gdy jest stroną w sprawie. Prezes Sądu Prowincji wziął pod uwagę zgłaszane wątpliwości wnioskodawcy, jednak nie znalazł podstaw do wyłączenia wnioskodawcy ze składów orzekających w ww. sprawach.

Celem zapewnienia należytego sprawowania wymiaru sprawiedliwości w Sądzie Prowincji orzeczono jak w sentencji.

(-) SSP Paul diuk von Panevnick
Zablokowany

Wróć do „Kancelaria Sądu Prowincji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości