8/XXIV [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] UIP o skróceniu kadencji IP

Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

8/XXIV [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Siergiusz Asketil »

Szanowny Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!

Uznając to za konieczność, pragnę złożyć na ręce Waszej Hrabiowskiej Wysokości projekt Uchwały Izby Poselskiej o skróceniu kadencji IP.
Źle się dzieje. Ta kadencja miała być wyjątkowa, pełna działań i poświęcenia. Ostatnia działalność, jak i jej całokształt, nie napawa jednak optymizmem. W mojej ocenie Izba Poselska w której nie są toczone debaty nie powinna mieć miejsca. Przedłużanie istnienia takowej jest jednoznaczne z brakiem szacunku do Społeczeństwa.
W związku z powyższym, zgłaszam następujący projekt:
Uchwała Izby Poselskiej
z dnia xxxx 2014 roku

o skróceniu kadencji Izby Poselskiej

I. Dokonuje się skrócenia kadencji Izby Poselskiej.

II. Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
Z wyrazami szacunku,
(-) Siergiusz markiz Asketil
Poseł
Awatar użytkownika
Albon
Posty: 480
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:19
NIM: 570699
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Albon »

Witam

Jedyne co sie zmieni w razie skrocenia kadencji to lekki ruch na nowe wybory. Sklad bedzie (jakikolwiek by byl) tak samo nieruchawy jak my. Istnieje tez proawdopodobienstwo ze nie bedzie chetnych na kandydatow pojdzie to w swiat i zostaniemy miedzymikronacyjnie wysmiani. Mysle ze obecny sklad IP jest dojzaly do tego zeby cos zmienic (zmienic radykalnie) glosowania nad zmianami pojda sprawnie itd. Kazdy ma czasem takie dni kiedy nie moze sie zajac KD w 100% (a nawet w 10%).

pozdrawiam Albon
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Siergiusz Asketil »

Wasza Miłość,

"Istnieje prawdopodobieństwo", że będzie jeszcze gorzej, jeżeli czegoś nie zmienimy. Głosowanie przeciw, przy braku udziale w debacie... Głosowanie przeciw, nie wiedząc w czym się głosuje. Głosowanie, byle głosować - nie tylko w przypadku Waszej Miłości. To wszystko nie ma sensu, szczególnie, że niektórzy pojawiają się raz na jakiś czas.
Nie chodzi tu o to, czy ktoś może poświęcić 200% czasu czy -1000%, ale o fakt zaangażowania. Idziemy w złym kierunku, ponownie. Przykro mi, że nawet markiz woli grzać swoje siedzenie, zamiast potwierdzić mandat do bycia Posłem.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Dino von Djokić-Krieg
Posty: 156
Rejestracja: 27 kwie 2013, 12:58
NIM: 482866
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: [WNIOSEK] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Dino von Djokić-Krieg »

Wysoka Izbo,
Panowie Posłowie,

otwieram debatę na złożonym projektem przez Posła Astetila uchwały IP o skróceniu kadencji IP. Debata potrwa regulaminowe 7 dni, czyli do dnia 16 sierpnia br.

Jednocześnie proszę o debatowanie w miejscu i w czasie do tego wskazanym.


(-) Dino wicehrabia von Djokić-Krieg
Marszałek IP
Awatar użytkownika
Dino von Djokić-Krieg
Posty: 156
Rejestracja: 27 kwie 2013, 12:58
NIM: 482866
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Dino von Djokić-Krieg »

Wysoka Izbo,
Panowie Posłowie,

zwracam się tutaj szczególnie do Pana Posła Asketila. Nie można się obrażać na tylko dlatego, że Pana projekt poprawki nie został przyjęty przez IP. Takie zachowanie jest śmieszne i dziecinne. Nie wszyscy mogą poświęcać taką ilość czasu jak Pan Dreamlandowi z uwagi na relowe życie - praca, rodzina itp. Pańskie zarzuty są irracjonalne.

Wszyscy, którzy tutaj działami staramy się dać jak najwięcej z siebie żeby "rozruszać" KD a zarzuty braku zaangażowania są po prostu śmieszne.

Skrócenie terminów w wyborach nie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie wszyscy logują się codziennie czy też kilka razy dziennie (sam loguje się na ogół co 2 dni) a wiąże się z tym, że posiadamy realowe obowiązki, jak zaznaczyłem powyżej.

Stoimy w przededniu zmian ustrojowych, gdzie praktycznie gotowy jest nowy projekt konstytucji, dopracowywane są ustawy. W takiej sytuacji nie ma sensu rozpisywać nowych wyborów bo kadencja IP prawdopodobnie zostanie skrócona po wejściu w życie powyższych zmian.

Jeszcze raz apeluję do Pana Posła Asketila więcej obiektywizmu i dystansu do siebie.

(-) Dino wicehrabia von Djokić-Krieg
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Siergiusz Asketil »

Dino von Djokić-Krieg pisze:Nie można się obrażać na tylko dlatego, że Pana projekt poprawki nie został przyjęty przez IP. Takie zachowanie jest śmieszne i dziecinne. Nie wszyscy mogą poświęcać taką ilość czasu jak Pan Dreamlandowi z uwagi na relowe życie - praca, rodzina itp. Pańskie zarzuty są irracjonalne.
Nie obrażam się. Jest to normalna procedura, która mogła się spotkać z różnym przyjęciem - również odrzuceniem. Proszę jeszcze raz przeczytać uzasadnienie.
Dino von Djokić-Krieg pisze:Skrócenie terminów w wyborach nie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie wszyscy logują się codziennie czy też kilka razy dziennie (sam loguje się na ogół co 2 dni) a wiąże się z tym, że posiadamy realowe obowiązki, jak zaznaczyłem powyżej.
Rozumiem, że z tego powodu WHW głosował przeciw poprawce, która przedłużała jeden z terminów? Bardzo mądrze. Ponadto zaznaczę, że sprzeciw było można wyrazić podczas debaty, która trwała od 28 lipca do 7 sierpnia. Czy tutaj także wkradł się real i nie pozwolił na złożenie przynajmniej krótkiej wypowiedzi?
Dino von Djokić-Krieg pisze:Stoimy w przededniu zmian ustrojowych, gdzie praktycznie gotowy jest nowy projekt konstytucji, dopracowywane są ustawy. W takiej sytuacji nie ma sensu rozpisywać nowych wyborów bo kadencja IP prawdopodobnie zostanie skrócona po wejściu w życie powyższych zmian.
Nie oznacza to, że nie możemy podebatować nad czymkolwiek innym. JKM został całkowicie zignorowany, więc cieszę się, że przynajmniej tutaj widzę pozostałych Posłów.
Dino von Djokić-Krieg pisze:Jeszcze raz apeluję do Pana Posła Asketila więcej obiektywizmu i dystansu do siebie.
Rzekłbym, że ze wzajemnością.

Z wyrazami szacunku,
(-) Siergiusz markiz Asketil
Poseł
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Marcin Mikołaj »

Wysoka Izbo,
Panie Marszałku,
Skrócenie terminów w wyborach nie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie wszyscy logują się codziennie czy też kilka razy dziennie (sam loguje się na ogół co 2 dni) a wiąże się z tym, że posiadamy realowe obowiązki, jak zaznaczyłem powyżej.
Przede wszystkim to wspaniałe, że taki argument pojawia się nie w tej debacie co trzeba. Po drugie, głosowanie odbywa się jakby nie patrzeć kilka chwil, długich chwil po ogłoszeniu PK o wyborach, więc ustalić sobie dzień na głosowanie można z tygodniowym wyprzedzeniem, ergo logując się raz na dwa dni jesteśmy w stanie zobaczyć czy są wybory i kiedy. Ponadto lenistwo polegające na braku chęci sprawdzenia co dzieje się w Królestwie nie może być premiowane, a tym bardziej odbijać się negatywnie na życiu Królestwa. Polecamy ponowne zapoznanie się z uzasadnieniem wprowadzanych zmian przed oddaniem głosu - rozumiem, ze wygoda i lenistwo jest ważniejsze od postawienia Królestwa na nogi. Nawet w najbardziej zagonionym dniu wejść nawet na kwadrans aby sprawdzić nowe posty to nie jest wysiłek ponad ludzkie możliwości.

(-) Marcin Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Panevnick »

Wasza Królewska Mość,
Szanowni Posłowie,

Na początku swojego wystąpienia pragnę zwrócić uwagę na fakt, iż jesteśmy tu, w Królestwie Dreamlandu, dla zabawy, o czym chyba niektórzy zapominają. Realizujemy się, kreujemy swoje postacie, zmieniamy wirtualną rzeczywistość. Ale cały czas jest to WIRTUALNA rzeczywistość. Nie mam być w Dreamlandzie całej doby, a w realu 15 minut. Zdrowy stosunek jest raczej odwrotny.

Każdy poświęca dla Królestwa tyle czasu ile może. Nie mam prawa nikogo zmuszać, aby logował się codziennie (prawo nakazuje logowanie raz w miesiącu). Tym bardziej nie mamy prawa osądzać innych, że logują się raz na dwa, na trzy dni czy raz na tydzień. Specyfika naszego wirtualnego życia polega na tym, że nie trzeba być zalogowanym, aby coś dla Dreamlandu robić. Przykładem niech będzie chociażby ostatni projekt Fabioli de Wilibald - Biblioteka Św. Róży. Czy hrabina była codziennie na forum? Nie, a jednak zrobiła coś wartościowego, ważnego dla Dreamlandu, dla nas wszystkich.
Będę ostatnim, który komukolwiek zarzucał będzie, że nie loguje się, nie zabrał głosu w debacie czy spóźnił się z głosowaniem. Różne są powody t.zw. realiozy.

Fakt, przyjmując na siebie funkcję w administracji jesteśmy zobowiązani do działania. Każdy, mam nadzieję, pracuje na tyle ile może, a nie zajmuje stanowiska dla samego tytułu. Wierzę, że poczucie odpowiedzialności jest bliskie każdemu Dreamlandczykowi.
To samo poczucie odpowiedzialności każe mi dziś powiedzieć: zacznij od siebie!

Zadałem sobie trud i sprawdziłem aktywność posłów w debatach w Izbie Poselskiej w tej kadencji (nie licząc oczywiście niniejszej debaty). Oto wyniki (wg. ilości zabierania głosu w debatach):
poseł von Panevnick - 4 razy,
poseł Albon - 2 razy,
poseł von Djokić-Krieg - 1 raz,
poseł Asketil - 1 raz
+ 1 wniosek z poprawką, + 2 wnioski o skrócenie debaty.

Zacznij od siebie! Ktoś, kto nie zabiera głosu w debatach, ba, nawet wnioskuje o ich skracanie, w mojej ocenie, nie powinien zarzucać innym znikomego wypowiadania się w debatach.

Pomijając fakt, iż niniejsza kadencja IP będzie zapewne jej ostatnią, że przyjęcie Konstytucji przez przyjęcie wniosku o skrócenie kadencji może znacząco się opóźnić, a przede wszystkim biorą udział wnioskodawcy w debatach, stanowczo jestem przeciwny skróceniu kadencji tej Izby. Ilość dotychczas przyjętych aktów oraz zapowiedź kolejnych daje gwarancję, że niniejsza kadencja dobrze zapisze się w historii dreamlandzkiego parlamentaryzmu.
(-) Paul diuk von Panevnick
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: 8/XXIV [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Siergiusz Asketil »

Każdy poświęca dla Królestwa tyle czasu ile może.
Urzędnik odpowiedzialny za funkcjonowanie państwa powinien poświęcać go więcej.
Zadałem sobie trud i sprawdziłem aktywność posłów w debatach w Izbie Poselskiej w tej kadencji (nie licząc oczywiście niniejszej debaty). Oto wyniki (wg. ilości zabierania głosu w debatach):
poseł von Panevnick - 4 razy,
poseł Albon - 2 razy,
poseł von Djokić-Krieg - 1 raz,
poseł Asketil - 1 raz
+ 1 wniosek z poprawką, + 2 wnioski o skrócenie debaty.
Spójrzmy na to inaczej. Ilość debat przed złożeniem niniejszego wniosku: 7, z czego formalność - 1, wnioski rządowe - 3, wnioski moje, jako Posła - 2, wniosek JKM - 1. Są tematy oczywiste, ale są także takie, które wymagają poważnej debaty. Dodatkowo, jeżeli nikt inny nie dąży do debaty pod moimi wnioskami, trudno abym się tam wypowiadał. Nie można wszystkiego sprowadzić do wspólnego mianownika.

(-) Siergiusz markiz Asketil
Poseł
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: 8/XXIV [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Panevnick »

Ja poświęcam tyle czasu ile mogę i nikt nie ma prawa oczekiwać ode mnie, aby poświęcał go więcej.

Wszelkie uzależnienia, w tym od Internetu, należy leczyć.
(-) Paul diuk von Panevnick
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: 8/XXIV [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Siergiusz Asketil »

Panevnick pisze:Ja poświęcam tyle czasu ile mogę i nikt nie ma prawa oczekiwać ode mnie, aby poświęcał go więcej.
No tak, kogo interesują wyborcy? :)
Panevnick pisze:Wszelkie uzależnienia, w tym od Internetu, należy leczyć.
Nie zapędzajmy się, bardzo proszę.

(-) Siergiusz markiz Asketil
Poseł
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: 8/XXIV [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Panevnick »

Dziękuję. Powyższym postem merytoryczna część debaty się zakończyła.

Wnoszę o skrócenie debaty i przejście do głosowania.
(-) Paul diuk von Panevnick
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: 8/XXIV [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Siergiusz Asketil »

Wysoka Izbo,

Na wniosek jednego z Posłów zamykam debatę. Rozpoczynamy głosowanie, które potrwa do 18 sierpnia 2014 roku.
FORMULARZ GŁOSOWANIA:

markiz Albon:
Siergiusz markiz Asketil:
Dino wicehrabia von Djokić-Krieg:
Paul diuk von Panevnik:
(-) Siergiusz markiz Asketil
Wicemarszałek Izby Poselskiej
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: 8/XXIV [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Siergiusz Asketil »

FORMULARZ GŁOSOWANIA:

markiz Albon:
Siergiusz markiz Asketil: ZA
Dino wicehrabia von Djokić-Krieg:
Paul diuk von Panevnik:

(-) Siergiusz markiz Asketil
Poseł
Awatar użytkownika
Albon
Posty: 480
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:19
NIM: 570699
Kontakt:

Re: 8/XXIV [DEBATA] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Albon »

FORMULARZ GŁOSOWANIA:

markiz Albon: PRZECIW
Siergiusz markiz Asketil: ZA
Dino wicehrabia von Djokić-Krieg:
Paul diuk von Panevnik:

Albon z Cintry
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY
Awatar użytkownika
Panevnick
Posty: 841
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:15
NIM: 300929
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: 8/XXIV [GŁOSOWANIE] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Panevnick »

FORMULARZ GŁOSOWANIA:

markiz Albon: PRZECIW
Siergiusz markiz Asketil: ZA
Dino wicehrabia von Djokić-Krieg:
Paul diuk von Panevnik: PRZECIW
(-) Paul diuk von Panevnick
Awatar użytkownika
Dino von Djokić-Krieg
Posty: 156
Rejestracja: 27 kwie 2013, 12:58
NIM: 482866
Lokalizacja: Morland, Satrina
Kontakt:

Re: 8/XXIV [GŁOSOWANIE] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Dino von Djokić-Krieg »

FORMULARZ GŁOSOWANIA:

markiz Albon: PRZECIW
Siergiusz markiz Asketil: ZA
Dino wicehrabia von Djokić-Krieg: PRZECIW
Paul diuk von Panevnik: PRZECIW

(-) Dino wicehrabia von Djokić-Krieg
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: 8/XXIV [GŁOSOWANIE] UIP o skróceniu kadencji IP

Post autor: Siergiusz Asketil »

Wysoka Izbo,
Zagłosowali wszyscy posłowie. Oddano jeden głos ZA, trzy PRZECIW. Projekt upadł.

(-) Siergiusz markiz Asketil
Wicemarszałek Izby Poselskiej
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Izby Poselskiej XXIV kadencji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości